Láska na pět let
Jason Robert Brown
“Stačí mi být jen jeho součástí?”

V současné době se pro naše divadlo překládá komorní, emocemi nabytý muzikál, ověnčený několika cenami a časopisem Times nominován na jednu z nejlepších produkcí roku 2001. Hra zachycuje příběh lásky trvající pět let, která musí neustále svádět boj s ambicemi a touhou po kariérním úspěchu.

“Chci mu dopřát co nejlepší zázemí, ale proč mám u toho pocit, že jsem připoutaná k zemi a nemůžu dopředu udělat ani krok?”

Jamie je mladý, nadějný spisovatel, který se zamiluje do neúspěšné herečky Cathy. Zatímco jemu se pohádkově daří, ona se stává spíš jen pouhou součástí jeho velkého světa a bojuje o své místo ve světě a posléze i v Jamieho životě.
Jejich příběh je z velké části vyprávěný písněmi, zatímco ty Cathyiny začínají na konci vztahu a vrací se zpátky v čase na počátek jejich lásky, Jamieho písně postupují od jejich seznámení kupředu až k jejich rozchodu.

“Neselžu jen proto, aby ses cítila líp, já to nevzdám jen kvůli tomu, že tobě se nedaří.”


Kolik na miskách vah váží láska a kolik úspěch? Je ten, kdo se zamiluje do sebe samého schopen lásky i k jinému člověku?
Sebeláska a sebeobětování jako téma jednoho z nejoslavovanějších amerických komorních muzikálů Příběh, který je velmi originální i vnitřní strukturou a vyprávěn v postavě Cathy
od konce a v postavě Jamieho chronologicky.

Jason Robert Brown (narozen 20. 6. 1970) je mladý americký dramatik, autor několika muzikálových libret a hudební skladatel. Je nostielem dvou nejprestižnějších divadelních cen Tony (oceněn byl za muzikály Parade a Madisonské mosty), čímž se zařadil mezi nejžádanější a nejrespektovanější autory muzikálů v celé Americe. Je jedním ze zakladatelů žánru “komorního muzikálu” ve světě. Muzikál “Last five years” hned po uvedení na Off-Broadwayi v roce 2002 získal dvě ceny Drama Desk Award za nejlepší hudbu a nejlepší libreto. Od té doby se muzikál hrál téměř po celé Americe, v roce 2013 se vrátil s velkým úspěchem zpátky na Broadway, kde se těšil nadšeným kritikám a divácké přízni. V roce 2014 připravil autor i filmovou adaptaci s Annou Kendrick a Jeremy Jordanem v hlavních rolích
a vyvezl svůj muzikál ve filmové verzi do celého světa. Filmový úspěch znamenal spoustu nových adaptací po celé Evropě a v Asii.
délka představení:
1 hodina 30 minut
premiéra:
15. 6. 2019
galerie