Hodnocení uživatelů i-divadlo.cz

Jiří Koula 80 %
Nepravděpodobný příběh? Snad. Nemožný příběh? Nikoliv. Přiznávám, že jsem se jím nechal unést jednak pro něj samotný, jednak kvůli výkonu Stanislava Zindulky. A nezatracuju ani Jakuba Zindulku, snad proto, že jinými vyčítané nedostatky jsem si pro sebe dokázal interpretovat "postavotvorně".

Veronika Steffanová 70 %
Zajímavá hra ve skvělé interpretaci rodu Zindulků. Se zápletkou jsem neměla problém, zpracování nebylo nijak inovativní a bez skvělých hereckých výkonů by šlo o průměrnou inscenaci.

Pavel Širmer 60 %
Jednoaktovka nahlíží na otázky holocaustu a odpovědnosti za válečné zločiny z jiného, zajímavého úhlu. Těžká uvěřitelnost zápletky s amnézií je záměrná, hra disponuje absurdními prvky se specifickým smyslem. Slabinou textu je dlouhá úvodní pasáž, kdy se nepříliš účelně omílá stále totéž. Režisér bohužel nevzal příliš v potaz zmíněné absurdní prvky, „realistickým“ laděním hru nevhodně zjednodušil. Inscenaci chybělo oko dramaturga. Naopak kladem byl herecký výkon S. Zindulky, jehož působivá interpretace nedostatky v koncepci částečně zakryla. Osobně bych inscenaci mezi naše tipy nezařadil.

Jan Pařízek 70 %
Dobře napsaná hra se silným tématem. K tomu opravdu výborný výkon S. Zindulky, který opět dokazuje jakým je prvotřídním hercem. To jsou bezesporu hlavní klady této inscenace. Bohužel výkon J. Zindulky byl o něco slabší, příliš do své role nezapadl a krom výslechové scény mě tolik nepřesvědčil. První část hry pak trochu sráží neustále se opakující scéna nedůvěry mezi oběma postavami. Ale přes všechny malé výtky jde určitě o velmi dobrou inscenaci, která stojí za návštěvu a já té své rozhodně nelituji.

Pavla Haflantová 70 %
Jedno z mých oblíbených témat (jakkoliv hrůzně to v souvislosti s holocaustem zní), tentokrát v komorním podání. Stanislav Zindulka podává velice přesvědčivý, dojemný výkon a postupně odkrývá divákům, vyšetřovateli i sobě neuvěřitelný příběh. Při zpětném pohledu mě zaujalo veskrze nejednoznačné vyznění, nelze oddělit dobré od zlého, což je u tohoto tématu unikátní. Zároveň však takové pojetí (ne)viny může být na úkor (dle mého) žádoucí apelativnosti. Několik nepřesvědčivých, zkratkovitých momentů (jdoucích na vrub částečně autorovi, částečně režii) mě vede k celkovému hodnocení 70%.

Helena Grégrová 80 %
Zdařilé pootáčení úhlů divácké optiky na téma holocaust mě dostalo, stejně tak jako bravurní herecký výkon Stanislava Zindulky, který "statečně" a se ctí doplňuje jeho syn. ..ještě teď tleskám!

Jiří Landa 70 %
75% Silný příběh o holocaustu a době, kdy bylo možné doslova všechno. Lidé se denodenně dostávali do naprosto neuvěřitelných situací a právě o jedné z možných vypráví i hra B. Kurase. Velkou příležitost v roli Freitaga využil S. Zindulka, který se nachází ve výborné formě. Především scény s velkým emočním vypětím zvládá podat bez sebemenší falše či patosu, trefuje se přímo, "bez pardonu". Pro mě jeden z nejlepších výkonů roku. Dobře mu sekunduje i J. Zindulka, menší výtku mám pouze k náhlé názorové změně vyšetřovatele Goldberga, zde mohla režie více zapracovat na jeho uvěřitelnější proměně.

Zdroj: www.i-divadlo.cz