špičkově napsaná konverzační hra je v podání realizačního týmu pražského divadla v řeznické ještě špičkověji nastudována a zahrána.
režie se ujal miroslav táborský, jenž je zároveň představitelem hlavní role - alberta einsteina. o to těžší a náročnější a zároveň i obdivuhodnější je právě výše zmíněné špičkové nastudování hry samotné. dávat v jednu chvíli pozor na kolegy, osvětlovače apod. a zároveň se věnovat i sám sobě a sebekriticky kontrolovat svůj vlastní výkon je jistě velmi náročné a namáhavé. ale miroslav táborský se s touto výzvou vyrovnal opravdu na jedničku s hvězdičkou.
jeho herecký výkon je velmi precizní. dalo by se nadneseně říct, že až matematicky přesný. přesto nepůsobí kdovíjak strojeně a mechanicky. právě naopak! ve všech polohách je skutečným albertem einsteinem se vším všudy. přesvědčivý geniální pomatenec, který ekvilibristicky argumentuje pro svou pravdu aby za pár vteřin demagogicky popíral pravdu jiných. obdivuji nejen doslova sloní paměť miroslava táborského, ale i jeho umění gestikulace a mimiky, které je v malém, až stísněném prostoru pražského divadla v řeznické velmi dobře vidět i z poslední řady.
ať nepěji chválu jen na mirka táborského, také obě dámy na scéně - lucie štěpánková i kateřina táborská odvádějí kus poctivého kumštu a významnou měrou tak přispívají k celkově velmi pozitivnímu dojmu z celé inscenace. obě dvě hrají své postavy naprosto přesvědčivě a opravdově. divák tak nemá nejmenších pochyb o jejich pohnutkách, jejich náladách či aktuálním duševním rozpoložení.
poklonu chci vyseknout i autoru či autorce masky - paruky a kníru miroslava táborského! s takovou se to pak hraje ten einstein sámJ! no a již tradičně musím pochválit pana zvukaře a osvětlovače (a šatnáře) v jedné osobě za precizní synchron s dějem na jevišti. od něho by se mohli učit v nejednom velkém divadle!
dávám 99% a jen a pouze doporučuji!!!